Florbalový oddíl Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou vznikl v roce 2011. Základním stavebním kamenem byl tým Základní školy Lánecká ve Světlé nad Sázavou. Prvními týmy byly ženy a juniorky. V sezóně 2012/2013 vznikl tým mužů a začalo se pracovat i na mužské části oddílu. 

Postupně se mládežnické týmy dostávaly na přední příčky tabulek a několikrát se účastnily také nadstavbových částí svých soutěží. Prvním velkým úspěchem byl postup dorostenek do play-off k sezóně 2012/2013. O rok později začaly i chlapecké týmy sbírat úspěchy. Například žáci vybojovali páté místo v celkovém pořadí Ligy Vysočiny. V sezóně 2016/2017 dorostenci dokázali věc nevídanou – svojí skupinu 2. ligy dokázali vyhrát bez ztráty bodu a postoupili tak do baráže o 1. ligu, kde bohužel nestačili na Milevsko.

Naše práce s mládeží byla také několikrát oceněna. Naši svěřenci se pravidelně účastní srazů krajských reprezentací a hrají na turnajích regionálních výběrů nebo na Olympiádě dětí a mládeže.

Díky velkému množství vlastních odchovanců se nyní daří dostávat na přední příčky také dospělé týmy – ženy například v sezóně 2016/2017 obsadily 2. místo ve 2. lize žen.