V seriálu našich rozhovorů s odchovanci se nyní přesouváme k Terce Kautské – jedné z klíčových hráček našich juniorek, která také v minulé sezóndě odešla na hostování.

Na přelomu roku jsi odehrála na střídavém hostování zápasy za IBK Hradec Králové v 1. lize juniorek. Byla to velká změna oproti lize, kterou hrají juniorky ve Světlé?
Pro mě rozhodně byla, jiné tempo, jiný čas celkově jsem si to dost užívala.

Nastupovala jsi i v dresu světelských žen, dokázala bys porovnat nejvyšší soutěž juniorek a 1. ligu žen?
Myslím, že je to individuálně, zápas od zápasu. Je celkem těžké tyto dvě soutěže porovnávat. Možná ženská vyspělost (větší psychická připravenost), i když to taky není pravidlem. Je to dost individuální.

Terka Kautská na fotografii vlevo

Jak jsi přišla zrovna na Hradec Králové? Jak ti vyhovovaly tréninky a atmosféra v týmu, který má poměrně vysoké ambice?
V Hradci hraje naše bývala hráčka Ivča Kohoutová, s kterou se známe a bavíme. Také tam turnaj odehrála Katy Poláková, které se trenér ptal na hráčky v mém věku. Děkuji jí za zmínku a pro mě další možnost v osobním rozvoji. Na první trénink, jsem jela trochu nervózní, ale atmosféra byla skvělá a holky velice milé, ihned jsme si sedly a nervozita opadla. Trenéři, také velice milí a ochotní poradit s čímkoliv. Za mě supr přístup. Po obsahové stránce jsem byla také spokojená. Vždy se především trénují věci co jsou v dané chvíli potřeba (zpětná reakce na zápasy, nedostatky a jiné problémy).

Bylo složité zkombinovat školu a dojíždění do Hradce?
Na tréninky chodím doteď a stále mě baví. Jeden trénink jsem stíhala vždy. Do školy jsem se učila po cestách, přeci jenom 2 hodiny cesty(+2 zpět), to se dá něco stihnout. Jsem přesvědčena, že mi to za to stojí. Za dost vděčím i mamce, která mě podporuje, a když má čas vozí mě do Hradce, kde se mnou zůstává. Takže občas stíhám tréninky, které bych jinak nestíhala.

Rozhovor: Tereza Kautská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *