V sobotu skončila sezóna starším žákům. A tak není na snadě nic jiného než zhodnocení jejich působení. A to v sezóně, která byla poprvé pro žáky jiná. Poprvé se totiž v našem kraji hrály turnaje na tzv. koše. Což se později ukázalo, jako velmi zvláštní. Žáci se totiž s některými týmy vůbec nepotkali, naopak s některými hráli i pětkrát.

Začátek sezóny byl krušný. První výhru naši žáci ukořistili až na druhém turnaji, kde se jim povedlo vyhrát nad Přibyslaví, Telčí a remizovat s JeMoBu. Bohužel se ale ukázalo, že sezóna nebude jednoduchá. Výkony kluků byly velmi ovlivněné tím, že v jedné části sezóny jich jezdilo na turnaje málo. Navíc starší žáci pravidelně jezdili, a jezdí, za kategorii dorostenců, kde rozhodně nedělají ostudu.

Právě třetí turnaj byl jako na houpačce. Nejdříve prohra 0:6 s Havl. Brodem, potom výhra 7.3 nad SK Jihlava a poté prohra 12:4 s FBŠ Jihlava. Po celou dobu soutěže naši žáci hráli turnaje na druhé straně Vysočiny – Třebíč, Bystřice atd. I dlouhé cesty se někdy projevovaly na pomalejších začátcích zápasů.

Po novém roce to na zlepšení výkonů nevypadlo. Zlom ale přišel v únoru. Na turnaji 24. února naši kluci porazili Telč Snipers bílé i Pacovské Honzíky. Rozhodně nejlepší turnaj odehráli svěřenci Kačky Polákové o měsíc později. Nejen, že porazili Havl Brod a FBŠ Jihlavu, jako jedni z mála dokázali potrápit lídry ze Snipers Třebíč, se kterými nakonec remizovali 2:2.

Celkově naši kluci skončili na 10. místě tabulky.

“Starší žáci jsou dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších týmů a tak se od tohoto týmu čekají vždy velké výsledky. Bohužel se po loňské sezóně tým skoro rozpadl a musel se na poslední chvíli poslepovat z hráčů, kteří hrají první sezónu. I přes to musím říct, že tým zůstal za očekáváním a 10. místo je vzhledem k ambicím před sezónou určitě zklamáním. Od úvodu jsme se potýkali s nízkým počtem hráčů a i když si tým nevedl špatně co se týče herní stránky, ani ve vyšších koších, tak se kluci během celé sezóny sami sráželi neproměněnými šancemi, které proti silnějším soupeřům vždy mrzeli. Kladně můžeme hodnotit odehráné zápasy od konce ledna do konce března, kdy jsme z 12ti zápasů prohráli pouze jediný a posunulo nás to na turnaj o 7. místo, tam jsme se opět srazili se silnějšími soupeři a to nás vrátilo zpět na zem. V letošní sezóně nás předčili týmy, které jsme loni pravidelně poráželi, ale nedá se svítit, nezbývá nám nic jiného než sportovně uznat porážku, přiznat že na lepší umístění to letos nebylo a věřit že nám svítá na lepší časy.” přidala komentář trenérka Kačka Poláková.

10. místo v nové soutěži – to byla sezóna starších žáků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *