Po druhém místě v základní části zvládnul náš mladý tým, většina holek spadá věkem do starších žákyň, v sobotu 13. dubna ve Skutči v dvojutkání přehrát druhý tým Hradeckého a Pardubického kraje (FBC Skuteč) celkovým skóre 8:3. Tím si zajistil účast mezi 8 nejlepšími celky z celé republiky, přičemž tuto soutěž hraje 49 družstev.

Čtvrtfinále play –off:
Sklo Bohemia Světlá n/S – Fat Pipe Florbal Chodov Praha
FBŠ Jihlava – 1. SC Tempish Vítkovice
Tatran Střešovice Praha– FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Jablonné n/O – FBŠ Bohemians Praha

Mistrovství se hraje o víkendu 4. -5. května systémem play-off, kdy nejdříve se hraje v sobotu čtvrtfinále (dvojutkání, kdy se sčítá skóre), v neděli se pak pokračuje boji o umístění: semifinále, nebo boj o páté až osmé místo. Každý tým tedy odehraje celkem čtyři utkání. Pořadatelem je Jablonné n/Orlicí.

Sestava: Horálková – Špatzová, Zikmundová, Císařová, kapitánka Tlapáková – Bezoušková, L. Titzová, Škarydová, Kotěrová, Beránková, Cihlářová, Chmelová, Trachtová a Urbanová + náhradnice: Pavlíčková, Doležalová a Sýkorová

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Skuteč 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 5:18 Bezoušková, 18:19 Beránková (Cihlářová), 25:08 Beránková (Špatzová), 32:53 Škarydová (Bezoušková), 33:34 (Kotěrová) – 6:53 Vaňásková (Sodomková), 34:51 Novotná (Ficková)

Zpočátku se hrál opatrný florbal, neboť se oba týmy dopředu neznaly. Největší rozdíl mezi soupeři byl asi ve váhové kategorii, naštěstí holky dokázaly ustát mnoho soubojů u mantinelů proti robustnějším hráčkám. První gól vsítila přesnou střelou Natka Bezoušková po úniku po křídle. Poté Skuteč vyrovnal po hrubici obrany. Vyrovnaný duel pokračoval do využité přesilovky Verčou Beránkovou. Ta sama hráčka před koncem druhé třetiny úspěšně dorazila odražený míček a od té doby jsme soupeře tlačili. Bohužel v třetí části se gólově prosadila z mnoha šancí jen Míša Škarydová, navíc další chyba obrany znamenala snížení Skutče na 5:2.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Skuteč 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 18:42 Bezoušková (Titzová), 21:50 Trachtová, 35:14 Škarydová (Bezoušková) – 2:20 Sodomková

Do odvety jsme nastupovali s náskokem tří branek, což se hned změnilo v třetí minutě, když jsme inkasovali po další hrubé chybě v obraně. První třetina se herně příliš nevyvedla, ale od druhé třetiny jsme soupeře začali výrazně přehrávat, což jsme naštěstí i potvrdily dvěma vstřelenými góly v prostřední části. V závěrečné třetině jsme si soustředěným výkonem dokráčeli za zaslouženým postupem na Mistrovství ČR.

„V kategorii dorostenek patříme tradičně k nejlepším celkům regionu V (Kraj Vysočina Jihočeský kraj), předloni jsme se dostali na MČR, vloni jsme v baráži těsně podlehli Jičínu. Letos byla základní část nejtěžší od založení soutěže před sedmi lety. Vážím si toho, že i přes oslabení kádru několika odchody do extraligy juniorek v Jihlavě, jsme to dotáhli takto daleko. Za baráž musím holky jen a jen pochválit, jak přistoupily k utkání. Kromě několika pasáží jsme byli lepším týmem, vyhráli na střely 71:37, a proto zaslouženě si vybojovali postup. Nejvíc se herně dařilo Verče Beránkové, Verče Císařové a Natce Bezouškové, v bráně nás skvěle podržela Denča Horálková. Své zkušenosti prodaly opory z ročníku 2002 – Bára Špatzová, Lenka Tlapáková, Lenka Titzová a Míša Škarydová. Na mistrovství nemáme co ztratit, ve čtvrtfinále nás čeká profesionální velkoklub z Chodova, ale určitě se pokusíme překvapit,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Dorostenky postoupily Mistrovství České republiky!