Do sezóny 2018/2019 pro velký počet holek schopných nastoupit v kategorii dorostenek se přihlásily dva celky, jako jediný oddíl v regionu!!

Zatímco družstvo „A“ tvořily zkušenější hráčky s cílem zaútočit na medaile, jejich kolegyně Tygřice byly složeny z méně zkušených holek, a především z holek věkem žákyň. Proto cílem nebylo umístění v tabulce, ale nabírání zkušeností a zlepšování dovedností s ohledem na budoucnost.

Do Vánoc se nezkušenost výrazně podepsala na výsledcích, proto umístění Tygřic v tabulce bylo po zásluze na posledním místě bez bodu. Ale po Vánocích se hra začala neuvěřitelně zlepšovat, najednou byly holky ostatním týmům velkou překážkou. Bohužel přes vyrovnanou hru v poli, na kontě bodů zůstávala nula, hlavně kvůli nedůrazné koncovce, neboť na každý gól se holky hrozně moc nadřely. Třeba v zápasech se Soběslaví se vždy vedlo, ale výhra nikde. Naprosto smolným se stal domácí zápas s Pelhřimovem, kdy Tygřice měl dvakrát více střel i šancí, ale gólem dvě minuty před koncem se radoval soupeř. A podobně dopadl i souboj s SK Jihlava.

Naštěstí i to se povedlo zlomit a na posledních dvou turnajích zažily holky dvakrát pocit vítězství, když zvítězily nad Táborem 6:5 a nad Žďárem n/S 4:1 a sezónu zakončily po 20 zápasech s bilancí 2 výhry a 18 porážek při skóre 44:143.

Nejvíce zápasů odehrály: Štěpánka Trachtová, Klára Chmelová, Anna Pavlíčková, Karolína Urbanová, Eliška Řezníková, Kateřina Kotěrová, Tereza Časarová, Karolína Popelková, Natálie Wernerová, Klára Sýkorová a Michaela Hořejšová. 

„V květnu loňského roku jsem dlouho rozmýšlel, zda do dorostenek přihlásit dvě družstva. Nakonec teď se musím pochválit, že jsem to udělal, neboť „A“ tým skončil opět na druhém místě. Ale snad ještě větší radost mám z toho, jak dopadly Tygřice („B“) tým. Jejich posun ve hře je markantní, vůbec mi nevadí poslední příčka v tabulce. A věřím, že ani holkám, neboť od léta jsem je na to připravoval, že nebudou v sezóně důležité body, ale jejich zlepšování pro další roky. Většinu týmu tvořily žákyně, navíc dost holek hrálo svou úplně první závodní sezónu v životě. Počet holek opět vypadá na přihlášení dvou družstev i do další sezóny,“ hodnotí sezónu trenér Tomáš Rosecký. 

Dorostenky TYGŘICE prokázaly zlepšení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *