Letošní základní část Ligy dorostenek Kraje Vysočina a Jihočeského kraje byla určitě nejvyrovnanější v historii. Hodně zápasů končilo těsným poměrem, o to více vyniká zisk stříbrné medaile pro světelský tým, letos v konkurenci dalších 10 družstev

Po výhře v první sezóně ligy dorostenek regionu V (Vysočina Jihočeský kraj), třetímu místu v druhé sezóně, následuje pět stříbrných příček, včetně letošní základní části, což je stěží uvěřitelná medailová série dívčí dorostenecké kategorie.

Z 20 zápasů dorostenky 14x vyhrály, třikrát remizovaly a třikrát prohrály, dosáhly na 45 bodů se skórem 102:52. Na první místo chyběly jen tři body.

Oproti loňsku tým citelně oslabil přestup Lenky Zelingerové do Jihlavy, ale hlavně pak i v rozehrané soutěži další přesuny do FBŠ Jihlavy, kam odešla jasná gólmanská jednička Natka Vančurová a hostující hráčka Kačka Moravcová. Proto ve většině zápasů musely prokázat své kvality žákyně, které naštěstí očekávání splnily. V bráně si úspěšně vedla gólmanka Denisa Horálková, v obraně nejvíce odehrála Barbora Špatzová, Veronika Císařová, Tereza Vodičková a Radka Zikmundová, v útoku k nejproduktivnějším hráčkám patřily stálice Michaela Škarydová, Lenka Tlapáková a Lenka Titzová, ke kterým se přidaly Natálie Bezoušková, Veronika Beránková i Klára Cihlářová.

„Letošní sezóna dorostenek byla určitě historicky nejsložitější. Zatímco ostatní týmy spíše posilovaly, nám odešlo několik opor, k tomu některé zkušené holky odehrály jen menší počet zápasů. Naštěstí se projevila práce s hráčkami věkem žákyň, které si vedly v soutěži nad očekávání. Hodně zápasů bylo vyrovnaných, ale nakonec v tabulce základní části nám patřilo druhé místo, což považuji za obrovský úspěch oddílu. Sezóna ještě nekončí, v sobotu 13/4 nás čeká baráž o Mistrovství ČR duel s FBC Skuteč, který věřím, že úspěšně zvládneme,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Dorostenkám pokračuje „Doba stříbrná“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *